Oslavy 110 let

Přidáno dne: 11 Mar 2024 // autor: sdhkvicala // Komentářů (0)
 Oslavy 110 let SDH Kvíčala a dětský den. 3.6.2023

Oslavy se konaly v sobotu, dne 3.6. 2023 na louce vedle hasičské zbrojnice. Byly spojené s dětským dnem. Tématem dětského dne bylo Letem světem a byl zakončen shozením bonbónů z letadla přímo na louku, kde si je děti mohly posbírat. Při akci bylo možné vyzkoušet si simulátor dopravní nehody, který nám přivezla pojišťovna Generali.

.Následně byla z rukou okresního starosty sdružení hasičů a našeho hasičského starosty předána vyznamenání našim členům. Na závěr oficiální části byla pokřtěna kniha o historii našeho sboru (od roku 1913 až po současnost. Během odpoledne proběhlo i několik zajímavých ukázek z oblasti hasičiny.  Kolega hasič z HZS Trutnov nám ukázal záchranu osoby pomocí výsuvného automobilového žebříku. Další ukázkou bylo hašení hořícího domku pomocí staré stříkačky tažené koňmi. Po celé odpoledne bylo také možné prohlédnout si hasičskou techniku, se kterou přijeli zástupci okolních sborů dobrovolných hasičů z našeho okrsku. Kromě oblasti hasičské bylo možné až do pozdních nočních hodin shlédnout také různá vystoupení z oblasti kulturní. Po oficiální části oslav nám předvedla své vystoupení taneční skupina Ballare. Následně se představila Koletova hornická hudba, která si pro nás připravila velmi pěkný koncert a o večerní taneční zábavu se postarala svým vystoupením hudební skupina Pegas. Z našeho pohledu byly oslavy velmi vydařené, a to nejen díky práci našich členů, ale i díky pomoci okolních sborů dobrovolných hasičů.

Jmeno:
E-mail: (doporuceno)
Smajlik: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying

Content Management Powered by CuteNews